loading

Z czym do sądu, czyli jak przygotowujemy się do rozprawy cz. 1 [video]


Czynności poprzedzające skierowanie pozwu do sądu, a potem sam pozew i sprawę sądową przeciwko bankowi, są podobne i niezależne od rodzaju umowy z bankiem. Nie mniej jednak najważniejszą czynnością jest dokładne zapoznanie się z umową i wszystkimi aneksami do umowy kredytowej. 

Nazywamy to analizą umowy kredytowej i nie ma co ukrywać, przyda się tutaj ktoś posiadający specjalistyczną wiedzę. Musimy skompletować wszystkie dokumenty, ponieważ w oparciu o nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy a jeśli tak to gdzie i jakie dokładnie, zostały zawarte postanowienia niedozwolone (klauzule abuzywne). W oparciu o analizę prawnik będzie w stanie dokładnie wskazać paragrafy, ustępy, punkty w umowie, które nigdy nie powinny być w niej przez bank zawarte, które są – jednym słowem – nieuczciwe i które Państwa nie powinny w ogóle obowiązywać.

Po dokonanej analizie można ustalić, z jakimi roszczeniami mogą Państwo wystąpić do banku. I to jest moment, kiedy należy wystąpić do banku o wydanie zaświadczenia o historii spłaty kredytu. Jest to dokument wystawiany przez bank w oparciu o który możemy ustalić dokładnie, kiedy był wypłacony kredyt, w jakiej kwocie, jakie oprocentowanie bank stosował, jak się to oprocentowanie zmieniało, jakie kursy walutowe stosował bank przy wypłacie kredytu i przy przeliczeniu spłacanych rat.

Często zdarza się, że kredytobiorcy spłacają swoje kredyty kupując bezpośrednio obcą walutę, na podstawie takiego zaświadczenie jesteśmy w stanie ustalić, kiedy dokładnie nastąpiła zmiana spłaty i w jakich kwotach Państwo tę walutę bankowi wpłacali.

 

AktualnościMateriały do obejrzenia

Sylwester KasprzewskiAuthor posts

Członek Forum Prawników Finansowych skupiających radców prawnych i adwokatów z całej Polski specjalizujących się w sporach z bankami w spawach kredytów „frankowych”, obligacji korporacyjnych, polisolokat. Aktywny członek Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, członek Rady Fundacji Pomocy Prawnej GRYF oraz członek i współtwórca kilku szczecińskich organizacji. Od kilku lat związany z ochroną praw konsumenta, prawem bankowym i relacji na linii przedsiębiorca – konsument. Posiada szeroką wiedzę z zakresu produktów finansowych oferowanym konsumentom na polskim rynku, ochrony praw konsumentów. Na swoim koncie ma wygrane sprawy tzw. kredytów „frankowych”, polisolokat, podmiotami zajmującymi się skupem wierzytelnościami. Pomaga chronić majątek i stawiać na nogi dłużników. Zajmuje się na skalę ogólnopolską sprawami tzw. „frankowiczów”. Współpracuje z osobami inwestującymi w zakup nieruchomości, a także osobami prowadzącymi lokalne działalności gospodarcze. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i wystąpieniach eksperckich w zakresie spraw prowadzonych w Kancelarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.