loading

Wyrok Sądu Okręgowego w Szczecinie z dnia 15 września 2021 roku, sygn. akt I C 1436/20 przeciwko SANTANDER BANK POLSKA (dawny Kredyt Bank)


Umowa kredytu indeksowanego do waluty CHF uznana za nieważną (nieważność w sentencji).

Wyrok z dn. 15-09-2021 r. w sprawie I C 1436/20 przed Sądem Okręgowym w Szczecinie

Sąd uznał za niedozwolone klauzule przeliczeniowe, wskazał na brak poinformowania kredytobiorcy o ryzyku kursowym, a ponadto uznał za wadliwe postanowienia przewidujące zasady ustalania oprocentowania i jego zmian (odniesienie do serwisu Reuters).

Wyrok nie jest prawomocny, spodziewamy się kolejnej apelacji tego banku.

r.pr. Sylwester Kasprzewski oraz adw. Marzena Młocicka

 

 

AktualnościWyroki

Sylwester KasprzewskiAuthor posts

Członek Forum Prawników Finansowych skupiających radców prawnych i adwokatów z całej Polski specjalizujących się w sporach z bankami w spawach kredytów „frankowych”, obligacji korporacyjnych, polisolokat. Aktywny członek Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, członek Rady Fundacji Pomocy Prawnej GRYF oraz członek i współtwórca kilku szczecińskich organizacji. Od kilku lat związany z ochroną praw konsumenta, prawem bankowym i relacji na linii przedsiębiorca – konsument. Posiada szeroką wiedzę z zakresu produktów finansowych oferowanym konsumentom na polskim rynku, ochrony praw konsumentów. Na swoim koncie ma wygrane sprawy tzw. kredytów „frankowych”, polisolokat, podmiotami zajmującymi się skupem wierzytelnościami. Pomaga chronić majątek i stawiać na nogi dłużników. Zajmuje się na skalę ogólnopolską sprawami tzw. „frankowiczów”. Współpracuje z osobami inwestującymi w zakup nieruchomości, a także osobami prowadzącymi lokalne działalności gospodarcze. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i wystąpieniach eksperckich w zakresie spraw prowadzonych w Kancelarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.