loading

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Szczecinie z dnia 22 kwietnia 2021 roku, sygn. akt I ACa 405/20 przeciwko Bankowi BPH S.A.

kancelaria gryf

Sąd Apelacyjny w Szczecinie wydał w dn. 22-04-2021 r. wyrok o sygn. akt I ACa 405/20 w sprawie dot. kredytu denominowanego do waluty CHF, w którym uznał, że zawarta z Bankiem BPH umowa kredytu jest nieważna.
W tej sprawie bank wystawił BTE twierdząc, że kredytobiorca jest jego dłużnikiem i następnie skierował się do komornika, który przez kilka lat utrudniał normalne funkcjonowanie. Po kilku latach, niedługo przed licytacją nieruchomości, w 2017 r. został złożony pozew do sądu.
Tego co się stało nie powstrzymał, zawiłe procedury sądowe, stresujące przesłuchania ani 4-letni trudny proces sądowy. Brak kredytu, brak hipoteki na nieruchomości, a przede wszystkim brak towarzyszącego od lat stresu. Dzisiejszy wyrok to przykład, że mimo przeciwności losu, z bankiem da się wygrać.
Wyrok jest prawomocny!!!
Sprawę prowadził radca prawny Sylwester Kasprzewski

AktualnościWyroki

Sylwester KasprzewskiAuthor posts

Członek Forum Prawników Finansowych skupiających radców prawnych i adwokatów z całej Polski specjalizujących się w sporach z bankami w spawach kredytów „frankowych”, obligacji korporacyjnych, polisolokat. Aktywny członek Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, członek Rady Fundacji Pomocy Prawnej GRYF oraz członek i współtwórca kilku szczecińskich organizacji. Od kilku lat związany z ochroną praw konsumenta, prawem bankowym i relacji na linii przedsiębiorca – konsument. Posiada szeroką wiedzę z zakresu produktów finansowych oferowanym konsumentom na polskim rynku, ochrony praw konsumentów. Na swoim koncie ma wygrane sprawy tzw. kredytów „frankowych”, polisolokat, podmiotami zajmującymi się skupem wierzytelnościami. Pomaga chronić majątek i stawiać na nogi dłużników. Zajmuje się na skalę ogólnopolską sprawami tzw. „frankowiczów”. Współpracuje z osobami inwestującymi w zakup nieruchomości, a także osobami prowadzącymi lokalne działalności gospodarcze. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i wystąpieniach eksperckich w zakresie spraw prowadzonych w Kancelarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.