loading

Prawomocne zawieszenie spłaty kredytu


Postanowieniem Sądu Okręgowego w Koszalinie, konsumenci którzy są posiadaczami kredytu indeskowanego kursem CHF, nie muszą spłacać kredytu w trakcie trwania procesu sądowego z bankiem.

Kredytobiorcy zdecydowali się pozwać Bank BPH (następca banku GeMoney), w którym mają kredyt indeksowany kursem CHF. W związku z dokonanymi nadpłatami na rzecz banku, złożyliśmy w imieniu klientów wniosek o zabezpieczenie spłaty kredytu. Postanowienie sądu o udzieleniu zabezpieczenia jest już prawomocne.

Bank BPH wysłał pismo do naszych klientów z potwierdzeniem zawieszenia obowiązku spłaty rat kapitałowych i odsetkowych na okres 36 miesięcy, z możliwością przedłużenia lub skrócenia tego okresu, który zależny będzie od długości trwania procesu z bankiem BPH S.A.

W konsekwencji bank nie może wypowiedzieć naszym klientom umowy kredytowej. Ponadto nie może raportować do Biura Informacji Kredytowej o braku płatności rat, naliczać odsetek od przeterminowanego długu, a po okresie zawieszenia – w zależności od wyroku sądu – bank przygotuje nowy harmonogram spłaty kredytu.

Powyższe potwierdzenie zawieszenia spłaty i warunków ze strony banku BPH S.A. są dla naszych klientów bardzo korzystne.

AktualnościDo przeczytania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *