loading

Kroki prowadzenia sprawy „frankowej”


Krok pierwszy: DOKUMENTY.

Aby rozpocząć walkę z bankiem, należy skompletować umowę kredytową, aneksy do umowy oraz regulamin kredytu, w celu dokonania analizy prawnej.

Krok drugi: ANALIZA.

Drugi krok to sprawdzenie zapisów niedozwolonych w umowie. Prawie każda umowa kredytowa zawiera klauzule niedozwolone, niezależnie czy chodzi o CHF franki), USD (dolary) czy JPY (jeny).

Krok trzeci: HISTORIA SPŁATY.

Z banku należy pozyskać historię spłaty kredytu, przy czym warto oprzeć się o konkretne wytyczne od prawnika co do zakresu informacji. Historia spłaty jest kluczowa do przygotowania pozwu.

Krok czwarty: WYLICZENIA.

Analityk wylicza wysokość roszczenia przysługującego kredytobiorcy, czyli wylicza kwotę o jaką będziemy pozywać bank, ponadto określa saldo zadłużenia i stan wzajemnych rozliczeń w przypadku odfrankowienia/nieważności.

Krok piąty: POZEW.

Kancelaria przygotowuje pozew w indywidualnej sprawie kredytobiorcy przeciwko bankowi, dobierając odpowiedną argumentację i uzupełniając go o wartości wynikające z wyliczeń od analityka.

AktualnościDo przeczytania

Sylwester KasprzewskiAuthor posts

Członek Forum Prawników Finansowych skupiających radców prawnych i adwokatów z całej Polski specjalizujących się w sporach z bankami w spawach kredytów „frankowych”, obligacji korporacyjnych, polisolokat. Aktywny członek Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, członek Rady Fundacji Pomocy Prawnej GRYF oraz członek i współtwórca kilku szczecińskich organizacji. Od kilku lat związany z ochroną praw konsumenta, prawem bankowym i relacji na linii przedsiębiorca – konsument. Posiada szeroką wiedzę z zakresu produktów finansowych oferowanym konsumentom na polskim rynku, ochrony praw konsumentów. Na swoim koncie ma wygrane sprawy tzw. kredytów „frankowych”, polisolokat, podmiotami zajmującymi się skupem wierzytelnościami. Pomaga chronić majątek i stawiać na nogi dłużników. Zajmuje się na skalę ogólnopolską sprawami tzw. „frankowiczów”. Współpracuje z osobami inwestującymi w zakup nieruchomości, a także osobami prowadzącymi lokalne działalności gospodarcze. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i wystąpieniach eksperckich w zakresie spraw prowadzonych w Kancelarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.