loading

Kredyty „frankowe” w czasie epidemii, czyli o tym jak działają sądy, czy można starać się o zabezpieczenie roszczeń i o co chodzi z przedawnieniem


Jednym z największych zmartwień kredytobiorców w czasie epidemii jest wahający się kurs franka szwajcarskiego, co bezpośrednio wpływa na wysokość rat kredytowych. Sytuacja gospodarcza oraz zamknięcie wielu przedsiębiorstw zmusza konsumentów do występowania o wakacje kredytowe, które niosą za sobą konsekwencje w postaci naliczanego dodatkowego oprocentowania lub wydłużenia okresu kredytowania. Ponadto sądy działają w bardzo ograniczonym zakresie, co nasuwa wątpliwości w zakresie spraw które toczą się przed sądami w ich sprawach kredytowych… 

Uporządkowana odpowiedź na powyższe informacje znajduje się w prezentacji, która została przedstawiona podczas webinaru dla kredytobiorców. Pod poniższym linkiem o nazwie „Prezentacja” mogą Państwo pobrać plik w formacie pdf.

Prezentacja

Informacje w prezentacji są przedstawione w bardzo skróconej wersji, a wręcz – uporządkowane zagadnienia, które dokładnie były omówione podczas czwartkowego webinaru. Dla osób, które nie mogły uczestniczyć w wideokonferencji, zostanie ona udostępniona na YouTube.

Zachęcamy do wejścia na kanał Gryf – Radcy Prawni na youtube.com. Za kilka dni zostanie upubliczniona tam wideokonferencja, podczas której szczegółowo zostały omówione wszystkie slajdy z prezentacji.

Gryf – Radcy Prawni

Zapraszamy do subskrybowania kanału – radca prawny Sylwester Kasprzewski przygotowuje cykl filmów wyjaśniających poszczególne zagadnienia związane z kredytami CHF. Będą one niebawem opublikowane na kanale.

AktualnościDo przeczytania

Sylwester KasprzewskiAuthor posts

Członek Forum Prawników Finansowych skupiających radców prawnych i adwokatów z całej Polski specjalizujących się w sporach z bankami w spawach kredytów „frankowych”, obligacji korporacyjnych, polisolokat. Aktywny członek Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, członek Rady Fundacji Pomocy Prawnej GRYF oraz członek i współtwórca kilku szczecińskich organizacji. Od kilku lat związany z ochroną praw konsumenta, prawem bankowym i relacji na linii przedsiębiorca – konsument. Posiada szeroką wiedzę z zakresu produktów finansowych oferowanym konsumentom na polskim rynku, ochrony praw konsumentów. Na swoim koncie ma wygrane sprawy tzw. kredytów „frankowych”, polisolokat, podmiotami zajmującymi się skupem wierzytelnościami. Pomaga chronić majątek i stawiać na nogi dłużników. Zajmuje się na skalę ogólnopolską sprawami tzw. „frankowiczów”. Współpracuje z osobami inwestującymi w zakup nieruchomości, a także osobami prowadzącymi lokalne działalności gospodarcze. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i wystąpieniach eksperckich w zakresie spraw prowadzonych w Kancelarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.