loading
Oops...
Slider with alias home_slider_lawyers not found.
01

Jesteśmy profesjonalistami

Gryf Radcy Prawni

Profil Kancelarii jest mocno nastawiony na region tzw. aglomeracji szczecińskiej. Mieszkamy tu, kształcimy się i pracujemy. Więź Zespołu ze Szczecinem to nie tylko przywiązanie do tego miasta, jako miejsca w którym się ukształtowaliśmy – ale również zaangażowanie w różne regionalne projekty o charakterze pro bono mające na celu wspieranie lokalnej społeczności, a zwłaszcza osób słabszych oraz pokrzywdzonych przez działania różnych podmiotów. Tworzymy zgrany zespół, szanujemy się i wspieramy. Takie same wartości przyświecają nam w relacjach z klientami. Poza pracą zawodową poświęcamy czas m.in. na aktywność sportową i indywidualne zainteresowania, o czym mogą Państwo przeczytać więcej w części „Zespół”.

Na stronie Kancelarii nie znajdą Państwo aktualności. Zapraszamy Państwa za to na nasz Facebook oraz Instagram Kancelarii.

  • Instagram
02

Zakres naszych działań

Nasze usługi

Prawo pracy

Prawo pracy

Prowadzimy spory z pracodawcami zatrudniającymi obcokrajowców, w tym spoza Unii Europejskiej. Reprezentujemy klientów w sprawie wypadków przy pracy, wypłaty wynagrodzenia lub dodatków, ustalenia istnienia stosunku pracy, niezasadnego wypowiedzenia/rozwiązania umowy o pracę.

Prawo imigracyjne

Prawo imigracyjne

Pomagamy obcokrajowcom w legalizacji pobytu i zatrudnienia w Polsce. Pomagamy w uzyskaniu karty stałego pobytu. Reprezentujemy w sprawach przed Urzędami Pracy i Urzędem Wojewódzkim.

Ubezpieczenia i odszkodowania

Ubezpieczenia i odszkodowania

Wypadki komunikacyjne to źródło wielu roszczeń. Pomagamy w uzyskaniu od ubezpieczyciela kosztów naprawy pojazdu. Obsługujemy szkody osobowe, w tym roszczenia o zadośćuczynienia, renty, zwrot kosztów leczenia, zwrot utraconego dochodu itp.

Obsługujemy warsztaty samochodowe dokonujące naprawy pojazdów rozliczane z ubezpieczenia OC/AC. Współpracujemy z podmiotami zajmującymi się wynajem pojazdów zastępczych.

Stowarzyszenia i fundacje

Stowarzyszenia i Fundacje

Pomagamy zakładać, rejestrować i prowadzić fundacje oraz stowarzyszenia. Przygotowujemy projekty i zmiany statutów, regulaminów, wszelkie uchwały na zgromadzeniach. Z nami sporządzą Państwo wszelkie umowy wiążące się z działalnością takich podmiotów.

Spółdzielnie i wspólnoty

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe

Zajmujemy się pełną obsługą prawną spółdzielni mieszkaniowej i wspólnoty mieszkaniowej.  Obsługujemy sprawy z zakresu zarządu nieruchomością wspólną, przygotowujemy dokumentację niezbędną do funkcjonowania spółdzielni czy wspólnoty, pomagamy przy realizacji procesu inwestycji/remontu, wspieramy w dochodzeniu roszczeń od deweloperów. Z nami łatwiej będzie uzyskać zaległe opłaty od właścicieli mieszkań.

Sprawy majątkowe

Sprawy majątkowe

Każdemu może zdarzyć się rozwód, nabyć rzecz na współwłasność, być powołanym do spadku. Obsługujemy sprawy spadkowe, pomagamy w znoszeniu współwłasności, w sprawach zasiedzeniowych, w sporach sąsiedzkich. Ułatwiamy dzielenie majątku między byłymi wspólnikami lub małżonkami. Dochodzimy wzajemnych roszczeń między wierzycielami lub dłużnikami. Przygotowujemy zabezpieczanie zobowiązań na majątku. Z nami dobrze zaplanują Państwo i przeprowadzą darowiznę, sprzedaż, wynajem majątku stanowiącego często dorobek życia.

Transport

Transport

Obsługujemy przewoźników, spedytorów, transport krajowy i zagraniczny. Zabezpieczamy prawnie zarządzanie flotą pojazdów. Wspieramy w procesach z pracownikami – kierowcami. Wspomagamy procesy reklamacyjne. Reprezentujemy w postępowaniach administracyjnych i sądowych w zakresie kontroli ITD. Sprawnie obsługujemy proces dochodzenia zapłaty frachtu od dłużników. Ułatwiamy prowadzenie działalności, w której istotne jest szybkie i skuteczne działanie.

Nieruchomości

Nieruchomości

Współpracujemy z pośrednikami, deweloperami, sprzedającymi i kupującymi nieruchomości. Obsługujemy procesy budowlane i inwestycyjne od tzw. dziury w ziemi, po sprzedaż lokali nabywcom. Prowadzimy obsługę wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni. Negocjujemy kontrakty budowlane i prowadzimy spory z nimi związane. Przygotowujemy i obsługujemy procesu wynajmowania i zarządzania gruntami i obiektami i lokalami komercyjnymi i prywatnymi.

Kredyty CHF/USD/JPY/EUR

Kredyty CHF/USD/JPY/EUR

Prowadzimy spory z bankami, funduszami skupującymi wierzytelności i ubezpieczycielami, dotyczące kredytów powiązanych z obcymi walutami. Reprezentujemy w sprawach o unieważnienie umowy, zwrot nadpłat, uchylenie BTE i sprawach z powództwa banku. Pomagamy w przerywaniu biegu terminu przedawnienia. Odzyskujemy ubezpieczenie niskiego wkładu własnego (UNWW).

Prowadzimy sprawy klientów z całej Polski.

Sprawy upadłościowe i oddłużeniowe

Sprawy upadłościowe i oddłużeniowe

Reprezentujemy klientów, w tym konsumentów, w postępowaniu upadłościowym i o ogłoszenie upadłości. Pomagamy w negocjacjach z wierzycielami. Pomagamy zabezpieczać majątek i zarządzać ryzykiem. Doprowadzamy do uchylenia egzekucji, a także zwolnienia majątku spod egzekucji. Antywindykacja jest dla nas chlebem powszednim.

03

Dobra współpraca to podstawa

Nasi Klienci

Współpracujemy z sukcesami z klientami prywatnymi, przedsiębiorcami, jak również różnymi podmiotami jak fundacje, stowarzyszenia, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie itp. Jesteśmy partnerem strategicznym marek GRYF Nieruchomości, Fundacji Pomocy Prawnej GRYF oraz GRYF dla Ukrainy. Szczególnie bliskim dla nas segmentem działalności jest sfera aktywności związana z obrotem na linii konsument – instytucja finansowa (bank, parabank, ubezpieczyciel, towarzystwo funduszy inwestycyjnych itp._– pomocą prawną przy okazji sporów i sytuacji „nie do rozwiązania” związanych z codziennością przeciętnego pracującego człowieka.

Naszym klientom pomagamy również w umówieniu wizyty u specjalistów z innych dziedzin, w tym notariusza, rzeczoznawcy majątkowego, pośrednika w obrocie nieruchomościami, doradcy podatkowego czy rzecznika patentowego.

Mogą Państwo nas również spotkać na konferencjach, szkoleniach czy seminariach, na których prowadzimy prelekcje z zakresu naszej praktyki zawodowej.

04

Nasi ludzie

Nasz zespół

Sylwester Kasprzewski

Radca prawny

Justyna Opoka

Krzysztof Kopciewicz

Apliktant radcowski

Email

kancelaria@gryfpro.pl

Telefon

+48 884 947 454

+48 661 329 563

Adres

ul. B. Krzywoustego 15/4, 

70-250 Szczecin

05

Skontakuj się z Nami

Kontakt