loading

Co można zyskać w sporze z bankiem? [video]


Najczęściej zadawanym pytaniem przez kredytobiorców są korzyści jakie mogą uzyskać w sporze z bankiem. Przede wszystkim można odzyskać nadpłacony kapitał i odzyskać kwoty wynikające z różnic kursowych.

W poprzednim wpisie zwróciłem uwagę na rodzaj kredytu – indeksowany lub denominowany. Czemu to rozróżnienie ma w ogóle znaczenie? Wiemy już, że w zależności od rodzaju kredytu, możemy wysuwać różne roszczenia wobec banku.

Niezależnie od posiadanego przez nas kredytu, dzięki wyrokowi sądu możemy przede wszystkim uniezależnić się od ryzyka kursowego (odfrankowienie umowy kredytowej). W przypadku odfrankowienia będą mogli Państwo odzyskać część już wpłaconych pieniędzy: nadpłatę z okresu ostatnich dziesięciu lat i wynikającą z wzrostu ceny waluty od chwili podpisania umowy do dziś różnicę kursową. To spowoduje zastrzyk gotówki dzięki której będzie można np. spłacić kredyt lub zwiększyć zdolność kredytową.

AktualnościMateriały do obejrzenia

Sylwester KasprzewskiAuthor posts

Członek Forum Prawników Finansowych skupiających radców prawnych i adwokatów z całej Polski specjalizujących się w sporach z bankami w spawach kredytów „frankowych”, obligacji korporacyjnych, polisolokat. Aktywny członek Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, członek Rady Fundacji Pomocy Prawnej GRYF oraz członek i współtwórca kilku szczecińskich organizacji. Od kilku lat związany z ochroną praw konsumenta, prawem bankowym i relacji na linii przedsiębiorca – konsument. Posiada szeroką wiedzę z zakresu produktów finansowych oferowanym konsumentom na polskim rynku, ochrony praw konsumentów. Na swoim koncie ma wygrane sprawy tzw. kredytów „frankowych”, polisolokat, podmiotami zajmującymi się skupem wierzytelnościami. Pomaga chronić majątek i stawiać na nogi dłużników. Zajmuje się na skalę ogólnopolską sprawami tzw. „frankowiczów”. Współpracuje z osobami inwestującymi w zakup nieruchomości, a także osobami prowadzącymi lokalne działalności gospodarcze. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i wystąpieniach eksperckich w zakresie spraw prowadzonych w Kancelarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.