loading

BEZPŁATNE SPOTKANIE INFORMACYJNE POSIADACZY KREDYTÓW „WALUTOWYCH” W CHF W GORZOWIE!


Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu wraz z r.pr. Sylwestrem Kasprzewskim z Kancelarii GRYF ze Szczecina organizuje spotkanie informacyjne dla Frankowiczów, które ma na celu dokładne omówienie zagadnienia kredytów powiązanych z obcymi walutami (głównie CHF) oraz pozywanie banków przez kredytobiorców. Omówione zostaną również wyroki TSUE oraz SN w sprawach tzw. „frankowych” oraz przykłady realnie odzyskanych pieniędzy od banków.

Spotkanie poprowadzi doświadczony radca prawny Sylwester Kasprzewski z Kancelarii Radców Prawnych ze Szczecina. W czasie spotkania Sylwester Kasprzewski dokładnie omówi wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) 3 połączonych polskich spraw frankowych z dnia 08.09.2022 r., który dotyczył przedawnienia roszczeń, dzielenia klauzul abuzywnych oraz uzupełniania umowy średnim kursem NBP. Wyrok był w 100% korzystny dla Frankowczów. Mecenas omówi również rozprawę przed TSUE z dnia 12.10.2022 r., podczas której rozstrzygana była kwestia wynagrodzenia za korzystanie z kapitału. Sprawa również dotyczy polskiego kredytu CHF.

Ponadto objaśnione zostaną ogólne zagadnienia związane z posiadaniem kredytu powiązanego z walutą franka szwajcarskiego oraz to w jaki sposób zacząć walkę z bankiem.

Na spotkaniu zostaną omówione takie tematy jak:
1. TSUE: wynagrodzenie za korzystanie z kapitału – omówienie
2. Działalność Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu.
3. Dlaczego kredyty CHF/EUR/USD/JPY są tak niekorzystne?
4. Nieważność umowy kredytowej lub jej odfrankowienie – na czym polega i od kogo zależy czy umowa kredytowa zostanie unieważniona, czy „odfrankowiona”?
5. Jak zacząć walkę z bankiem – co robić lub nie robić na początku procesu? Jak wygląda proces z bankiem w sądzie?
6. Przesłuchanie kredytobiorców w sądzie – o co pyta sąd oraz pełnomocnicy stron?
7. Omówienie wyroków sądów I i II instancji – co poszczególne wyroki zmieniają w naszych kredytach?
8. Omówienie rozstrzygnięć Sądu Najwyższego.
9. Omówienie przypadków realnie odzyskanych pieniędzy od banku z tytułu unieważnionej umowy kredytowej przez sąd.

Spotkanie odbędzie się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Sali 110 przy ul. Sikorskiego 107 w Gorzowie Wielkopolskim, w dniu 24.11.2022 r., o godz. 18:00.

Więcej info na Facebook’u: https://fb.me/e/2glvo5e25 

Spotkanie poprowadzi reprezentant Stowarzyszenia oraz r.pr. Sylwester Kasprzewski ze Szczecina.

AktualnościDo przeczytania

Justyna OpokaAuthor posts

Prawnik w Kancelarii GRYF. Absolwentka studiów prawniczych na EWSPA w Warszawie oraz administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Zajmuje sie procesowym prawem cywilnym i prawem bankowym. Studia pierwszego stopnia skończyła broniąc prace dyplomową pt. „Ochrona konsumentów w Polsce”, a studia magisterskie obroniła pracą pt. „Podstawy nieważności umów kredytów indeksowanych/denominowanych do walut obcych” w której pochyliła się nad kredytami walutowymi konsumentów oraz przedsiębiorców i instrumentów pochodnych wbudowanych w te umowy kredytowe. Członek komisji rewizyjnej Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, w którym zajmuje się również projektami i działaniami na rzecz ochrony praw konsumentów. Koordynator ogólnopolskich projektów wsparcia dla konsumentów m.in. „Program wsparcia dla Frankowiczów”, „Grudniowy cykl bezpłatnych porad prawnych” oraz „Edukacja finansowa w cyberprzestrzeni”. Organizatorka wielu konferencji, webinarów on-line, spotkań dla „Frankowiczów” w województwie zachodniopomorskim realizowanych we współpracy z Miejskim Rzecznikiem Konsumentów oraz w miastach wojewódzkich w Polsce z ramienia SBB oraz Fundacji Pomocy Prawnej GRYF. Od 10 lat związana z sektorem organizacji pozarządowych. Współtwórca i założycielka kilku ogólnopolskich NGO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.